Erzurum'da sıcaklık eksi 10 dereceye düştü! 5 günlük Erzurum hava durumu

Erzurum'da sıcaklık eksi 10 dereceye düştü! 5 günlük Erzurum hava durumu


Erzurum Bülteni: Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili oldu. Erzurum'un yüksek kesimlerinde kara kış yaşanmaya başladı. Kar ve tipinin etkili olduğu Palandöken'in Ejder mevkiinde kar kalınlığı 10 ...


Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili oldu.


Erzurum'un yüksek kesimlerinde kara kış yaşanmaya başladı. Kar ve tipinin etkili olduğu Palandöken'in Ejder mevkiinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.


Tipi nedeniyle oluşan sürgün Tekman yolunu ulaşıma kapattı. Bu güzergahtan Tekman'a giden araç sürücüleri geri dönmek zorunda kaldı.Kar yağışı nedeniyle araçlar zor anlar yaşadı.


Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek.


Bölgede rüzgarın güneybatıdan hafif, ara sıra orta kuvvette, Erzincan ve Erzurum çevrelerinde ise yer yer kuvvetli 30-50 kilometre hızla eseceği tahmin ediliyor.


5 günlük Erzurum hava durumu


Yeni Şafak olarak yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik.


Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.