Dünya diken üstünde! 'Yıkıcı sonuçlara neden olur'

Dünya diken üstünde! 'Yıkıcı sonuçlara neden olur'


Erzurum Bülteni: Guterres, BM Genel Merkezi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan ve İran arasında artan gerginliğe ve Lübnan'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulundu. "BÖLGEDE YENİ BİR KRİZİN ÇIKMASI YIKICI SONUÇLARA NEDEN OLUR ...


Guterres, BM Genel Merkezi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan ve İran arasında artan gerginliğe ve Lübnan'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulundu.


"BÖLGEDE YENİ BİR KRİZİN ÇIKMASI YIKICI SONUÇLARA NEDEN OLUR"


Suudi Arabistan, Lübnan ve bölgede nüfuz sahibi ülkelerden yetkililerle siyasi ve diplomatik seviyede yoğun temaslarda bulunduğuna dikkati çeken Guterres, Lübnan'da yaşanan gelişmelerden endişe duyduğunu söyledi. Lübnan'ın birlik ve istikrarının korunmasının önemini vurgulayan Guterres, "Lübnan'da barışın korunmasını istiyoruz. Bölgede yeni bir krizin çıkması yıkıcı sonuçlara neden olur. Umarız bölgede trajik sonuçlar doğuracak gerginlik görmeyiz." dedi.


LÜBNAN BAŞBAKANI HARİRİ İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI


Lübnan Başbakanı Saad Hariri, kurduğu hükümetin Aralık 2016'da meclisten güvenoyu almasının üzerinden 1 yıl geçmeden 4 Kasım'da, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa konuşmasında, 'Hizbullah ve İran'ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını' savunan Hariri, 'kendisine yönelik suikast olabileceği endişesi taşıdığını' ileri sürmüştü.


Hariri'nin kurduğu 30 sandalyeden oluşan ulusal birlik hükümetinde Hizbullah'ın 2 bakanı bulunuyordu.


İhbar Et
bm ye bak hele nerdeyse destekliyorsunuz dünyanın en büyük belası abd ve avrupa birliğidir dünyadaki ne kadar kargaşa olay kaos varsa kesinlikle arkasında abd ve kuklası avrupa birliği çıkıyor malesef
57 Oy
İhbar Et
Dünyanın huzura ermesi isin abd ve israili bitirmek gerek bu iki ülke terörist besleyen ülke üstelik gö koydugu topraklara saldırıp insanları masum insanları acımasızca öldürüyolar bu acık ve net abd sadece pkk ya degil dünyada bir çok terör örgütüne yardım ediyor israilde keza aynı abd ve israil ne zaman al aşahı olur işte ozaman dünya huzura erer kardeşim
58 Oy
İhbar Et
Koskoca birlik afrikaya çözüm bulamıyor milyarlarca trilyonlarca paraları var hala çözüm yok. Şu dünyada kaosun olmadığı tek bir gün ne zaman olacak acaba merak ediyorum. Afrikadan hastalık eksik olmuyor neden acaba?
42 Oy
İhbar Et
yıllarca rusya yı düşman olarak gördük amaasıl tehlikenin abd ve israil olduğunu ancak anlayabildik. abd ve israil yok olmadan dünya huzura kavuşmaz.
135 Oy
İhbar Et
abd nin temas ettiği her yer gibi tayonun temas ettiği her yer yerle bir oluyor. bu ikiside yok edilmelidir.
5 Oy
İhbar Et
lübnandan endişe duyulmuş tamam hacı lübnanın da fişi çekilmiş
1 Oy
İhbar Et
Birisinin maşallah dediği kırk gün yaşamıyor Düne kadar kanka olan hata Türkiyenin göz bebeği kurumları ndan olan ve özelleştirilerek Hariri ailesine satılan Telekomu alan Lübnan Başbakanı Hariri istifa etti. Hangi yaptıkları iş hayırlı ki?
1 Oy
İhbar Et
israil işgal edecekmiş.
2 Oy
İhbar Et
Suudlara saldirirsa elleri armut mu toplayacak.Tabiki karsiligini vericrk.. Arabistan Lubnanin saldirmasini bekleyen boş bir ulke degil ki. Kosusturmalari,toplantilari sorumluluklari olan bir ulke. Lubnan yillarca kendini gelistirmemis kime saldirirsam gunluk karnimi doyururum derdinde. Nasil dolu bir teneke dolu oldugu icin fazla dolduramazsin tok ses cikarir bos teneke de bos oldugu icin oraya buraya savrulur.Ses cikarir..Lubnanin da yaptigi aynen bu..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.