Atatürk, kadın ve moda konuşuldu

Atatürk, kadın ve moda konuşuldu


Erzurum Bülteni: EGE Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu'nda “Atatürk, Kadın ve Moda" konulu konferansta konuşan Okutman Beliz Ayaz Çoban, Atatürk'ün dönemine örnek olacak şekilde giyindiğini dile getirerek “Mustafa Kemal çok şık giyinirdi ...


EGE Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu'nda “Atatürk, Kadın ve Moda" konulu konferansta konuşan Okutman Beliz Ayaz Çoban,  Atatürk'ün dönemine örnek olacak şekilde giyindiğini dile getirerek “Mustafa Kemal çok şık giyinirdi. Modayı önce kendisi takip ederdi" dedi.


Osmanlı'dan Cumhuriyet dönemine kadar kadının sosyal hayat içinde yaşadığı değişimlere değinen Okutman Beliz Ayaz Çoban, “Kıyafet, giyim, insanı belki dış dünyadan koruyor ama kıyafetin içinde hayatımızdaki gelenekler, görenekler, yaşam tarzımız, sosyal hayatımız, siyasi hayatımız, savaşlar kısacası her şey giyimimizi etkiliyor. Giyim, dışa karşı verilen bir mesaj aslında ve bunu modayla birleştirdiğinizde bir iletişim aracı oluyor. Ne söylemek isterseniz karşı tarafa aslında giyimle iletebilirsiniz. Cumhuriyet ile birlikte kılık kıyafetimizde görülen değişimler ile verilmek istenen 'biz değişiyoruz, çağdaşlaşıyoruz ve muasır medeniyet seviyesine çıkıyoruz' mesajıydı" diye konuştu.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


 


Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Atatürk, kadın ve moda konuşuldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


YEREL HABERLER İZMİR


YEREL HABERLER İZMİR


Mutlu Son


OHA Diyorum


Damat Takımı