(Geniş haber) - Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

(Geniş haber) - Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı


Erzurum Bülteni: Özgür ALTUNCU - Özden ATİK - Mustafa AKIN- İdris TİFTİKÇİ - Serhan TÜRK / İSTANBUL, (DHA) OLİMPİYAT ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Süleymanoğlu için Fatih Camii'nde öğle ...


YEREL HABERLER İSTANBUL


Özgür ALTUNCU - Özden ATİK -  Mustafa AKIN- İdris TİFTİKÇİ - Serhan TÜRK / İSTANBUL, (DHA)  OLİMPİYAT ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Süleymanoğlu için Fatih Camii'nde öğle namazına mateakip cenaze namazı kılındı. Naim Süleymanoğlu'nun cenazesi için camii çevresinde erken saatlerden itibaren tedbir alındı. Sokaklar Naim Süleymanoğlu'nun posterleriyle donatıldı. 


ÖZEL BİR İSİM DE ORADAYDI

Cenaze törenine çok özel bir isim de katıldı. Naim Süleymanoğlu'nun aktif sporculuğunda en büyük rakibi olan Yunan Halterci Valerios Leonidis de oradaydı. Leonidis, Naim Süleymanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu öperek saygısını gösterdi. Leonidis'e, Dünya Şampiyonu Milli halterciler Sunay Bulut ve Halil Mutlu eşlik etti.


BAŞBAKAN YILDIRIM CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Naim Süleymanoğlu'nun bugüne kadar hiçbir sporcunun kıramayacağı rekorları kırmış, bir efsane kahraman sporcu olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, " 46 rekor kıran bir sporcumuz. Öyle ki, ağırlığının üç katı fazlasını bir seferde kaldırarak,erişilemeyecek bir rekoru da kırmıştır, 80 Milyonun göğsünü de kabartmıştır. Genç yaşta kaybettiğimiz milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu. 


DAVUTOĞLU DA YALNIZ BIRAKMADI

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da cenazeye katılan isimler arasındaydı. Davutoğlu," Bütün gönül coğrafyamızın, Bulgaristan'daki soydaşlarımızın başı sağolsun. Taziyelerimizi hem ailesine, hem milletimize arz ediyoruz " dedi. 


DOKTORU DA CENAZEDEYDİ

Cenaze törenine katılan isimler arasında Naim Süleymanoğlu'na Karaciğer Naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat da vardı. Polat Naim Süleymanoğlu'nun cenaze namazında ön sıralarda saf tuttu. 


SÜLEYMANOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Naim Süleymanoğlu'nun kızları Esin ve Sezin ile Annesi Hatice Süleymanoğlu tarifsiz bir acı içindeydi. Hem onlar hem de kardeşleri Muharrem ve Rahim Süleymanoğlu taziyeleri kabul etti. 


CHP TEMSİLCİLERİ DE KATILDI

Cenazeye siyaset ve spor dünyasından çok sayıda isim katıldı. CHP'yi temsilen Engin Altay, Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce cenaze törenine katıldı. 


SPOR DÜNYASI DA CENAZEDEYDİ

Spor dünyasından da Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar gibi isimler son görevlerini yerine getirmek için camiideydi. 


SPOR BAKANI BAK:HER ÜLKEYE NASİP OLMAZ

Cenazeye ilk gelen isimlerden biri  Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Spor Bakanı Bak, " Türk sporu için çok acı bir gün. Milli sporcumuz Naim Süleymanoğlu'nu kaybetmenin acısıyla karşı karşıyayız" dedikten sonra " Dün doktoru haberi bize bildirdi. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber Rize'de kongredeydik. Tedavi sürecinde hep takip etti Sayın Cumhurbaşkanımız. Böylesine önemli bir sporcuya sahip olmak her ülkeye nasip olmaz" diye konuştu.  


"MANEVİ ABİSİYİM"

8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal da Naim Süleymanoğlu'nun babasının manevi oğlu olduğunu hatırlatarak" Ben de onun manevi abisi oluyorum. İlk günlerini hatırlıyorum. Pırıl pırıl bir insandı. Hiçbir zaman kimseyi üzmedi. Dünyada hala onun kırdığı rekor kırılamadı. Kimsenin de kırabileceğini sanmıyorum" dedi. Naim Süleymanoğlu'nun cenazesi Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.


(FOTOĞRAF)


 


Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde (Geniş haber) - Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


YEREL HABERLER İSTANBUL


YEREL HABERLER İSTANBUL


YEREL HABERLER İSTANBUL


YEREL HABERLER İSTANBUL


Felak


Yozgat Blues


Kardan Adam